Czym powinien wyróżniać się krem na rozstępy na piersiach? | Frashe

Czym powinien wyróżniać się krem na rozstępy na piersiach?

Rozstępy to problem wielu kobiet, ale nie wszystkie panie wiedzą, czym tak naprawdę są. Obserwujemy je jako linie na zdrowej skórze – początkowo różowe, potem coraz ciemniejsze, aż nagle stają się białe. Zazwyczaj są nieregularne, o różnej długości. Te linie to nic innego, jak uszkodzona naderwana skóra. Powstają, gdy włókna kolagenowe się zrywają, tworząc właśnie charakterystyczne, wrzecionowate linie.

Jak powstają rozstępy?

jedrne piersiTaki stan najczęściej pojawia się podczas szybkiego wzrostu wagi, ale też podczas ciąży. Skóra musi się szybko rozciągnąć i nie zawsze nadąża za rosnącą tkanką tłuszczową. W ciąży z kolei skóra szybko naciąga się na brzuchu, ale też na nabierających krągłości piersiach. Biust to bardzo problematyczny obszar również dla nastolatek. Podczas okresu dojrzewania biust potrafi rosnąć bardzo dynamicznie. Dlatego wiele młodych dziewczyn również boryka się z rozstępami na piersiach.

Zarówno pań w ciąży, jak i młodych dziewczyn dotyczy jeszcze jeden problem. Mianowicie zmiany hormonalne. Wpływają one bardzo często na osłabienie produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia niż normalnie, a szybki wzrost rozmiaru biustu wiąże się z powstaniem rozstępów.

Walka z rozstępami na piersiach

Początkowo rozstępy są jasnoróżowe i to wtedy można je zlikwidować. Gdy staną się białe, jest to sygnał, że zostały utrwalone i nie można ich usunąć. Dlatego też warto działać jak najszybciej. Z rozstępami można walczyć nawet zanim się pojawią. Panie w ciąży profilaktycznie powinny stosować dobry krem na rozstępy – także w okolicach biustu.

Przyszłe mamy, które chcą stosować krem na rozstępy na piersiach w ciąży, najpierw powinny skonsultować się ze swoim lekarzem, gdyż nie każdy kosmetyk i nie w każdym przypadku zaleca się stosować w tym newralgicznym okresie. Ogólnie mówiąc, wybierając kosmetyk na rozstępy kierować należy się kilkoma zasadami. Po pierwsze skład powinien opierać się na naturalnych substancjach aktywnych. Dzięki temu krem będzie nie tylko bezpieczny, ale też faktycznie i długofalowo zadba o skórę. Chcąc zniwelować rozstępy należy przede wszystkim poszukiwać kremów zawierających składniki, które regenerują włókna kolagenu i elastyny. Sprawdzą się na przykład acanthopanax senticosus extract oraz wyciąg z kwiatów lawendy. Składniki te doskonale odbudują struktury uszkodzonej skóry, niwelując ślady w postaci różowych linii. Dodatkowym atutem kremu powinny być właściwości nawilżające, które przyśpieszają naprawę uszkodzeń tkanek. Taki krem będzie działał najlepiej i najskuteczniej usunie nieestetyczne rozstępy.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017