Czym powinien wyróżniać się krem na rozstępy na piersiach?
Rozstępy to problem wielu kobiet, ale nie wszystkie panie wiedzą, czym tak naprawdę są. Obserwujemy je jako linie na zdrowej skórze – początkowo różowe, potem coraz ciemniejsze, aż nagle stają się białe. Zazwyczaj są nieregularne, o różnej długości. Te linie to nic innego, jak uszkodzona naderwana skóra. Powstają, gdy włókna kolagenowe się zrywają, tworząc właśnie charakterystyczne, wrzecionowate linie.
U kogo i kiedy pojawiają się rozstępy? | ||
kobiety | większa podatność genetyczna | w okresach wahań hormonalnych |
sportowcy | gdy powiększają się mięśnie | w wyniku intensywnych ćwiczeń |
nastolatki | w wyniku intensywnego wzrostu | okres dojrzewania |
ciążą i okres karmienia | na skutek tycia i powiększania piersi | podczas karmienia piersi są naciągane |
osoby, które nagle utyły | skóra nie nadąża za zwiększającym się rozmiarem | rozstępy mogą pojawić się na każdej partii ciała |
FRASHE
KREM UJĘDRNIAJĄCY DO BIUSTU KUP TERAZ
Jak powstają rozstępy?
Taki stan najczęściej pojawia się podczas szybkiego wzrostu wagi, ale też podczas ciąży. Skóra musi się szybko rozciągnąć i nie zawsze nadąża za rosnącą tkanką tłuszczową. W ciąży z kolei skóra szybko naciąga się na brzuchu, ale też na nabierających krągłości piersiach. Biust to bardzo problematyczny obszar również dla nastolatek. Podczas okresu dojrzewania biust potrafi rosnąć bardzo dynamicznie. Dlatego wiele młodych dziewczyn również boryka się z rozstępami na piersiach. Zarówno pań w ciąży, jak i młodych dziewczyn dotyczy jeszcze jeden problem. Mianowicie zmiany hormonalne. Wpływają one bardzo często na osłabienie produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia niż normalnie, a szybki wzrost rozmiaru biustu wiąże się z powstaniem rozstępów.
Medycyna ani kosmetologia nie znają dotychczas zawsze działającej metody na to, jak uniknąć rozstępów. Wiemy, że pomocna jest kontrola wagi, a więc prowadzenie zdrowej diety i porcji ruchu każdego dnia, a także dbanie o skórę: silne nawilżanie i wzmacnianie włókien kolagenu i elastyny preparatami ze składnikami ujędrniającymi i antyoksydacyjnymi w składzie – mówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Zobacz co stosować na ujędrnianie biustu
Walka z rozstępami na piersiach
Początkowo rozstępy są jasnoróżowe i to wtedy można je zlikwidować. Gdy staną się białe, jest to sygnał, że zostały utrwalone i nie można ich usunąć. Dlatego też warto działać jak najszybciej. Z rozstępami można walczyć nawet zanim się pojawią. Panie w ciąży profilaktycznie powinny stosować dobry krem na rozstępy – także w okolicach biustu.
Przyszłe mamy, które chcą stosować krem na rozstępy na piersiach w ciąży, najpierw powinny skonsultować się ze swoim lekarzem, gdyż nie każdy kosmetyk i nie w każdym przypadku zaleca się stosować w tym newralgicznym okresie.
Ogólnie mówiąc, wybierając kosmetyk na rozstępy kierować należy się kilkoma zasadami. Po pierwsze skład powinien opierać się na naturalnych substancjach aktywnych. Dzięki temu krem będzie nie tylko bezpieczny, ale też faktycznie i długofalowo zadba o skórę. Chcąc zniwelować rozstępy należy przede wszystkim poszukiwać kremów zawierających składniki, które regenerują włókna kolagenu i elastyny. Sprawdzą się na przykład acanthopanax senticosus extract oraz wyciąg z kwiatów lawendy. Składniki te doskonale odbudują struktury uszkodzonej skóry, niwelując ślady w postaci różowych linii. Dodatkowym atutem kremu powinny być właściwości nawilżające, które przyśpieszają naprawę uszkodzeń tkanek. Taki krem będzie działał najlepiej i najskuteczniej usunie nieestetyczne rozstępy.
Frashe krem ujędrniający do biustu – zapobiegaj rozstępom
W profilaktyce rozstępów sprawdzi się krem do biustu Frashe. Zawiera liczne składniki wzmacniające włókna kolagenu i elastyny. Dipalmitoyl hydroxyproline, który hamuje enzymatyczne niszczenie elastyny i działa silnie antyoksydacyjnie oraz bogaty w składniki odżywcze ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego. W kremie Frashe znajdziemy także poprawiający krążenie, a więc i napięcie skóry ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Nawilżająco działają wyciąg z lawendy oraz z pąków roślin oraz ceramide 6. Takie właściwości regenerują skórę, dzięki czemu ta jest bardziej elastyczna, mniej skłonna do pękania i powstawania rozstępów. Dodatkowo jędrniejsza skóra sprawia, że tak samo atrakcyjnie prezentuje się biust.
Rozstępy to problem, który dotyczy wielu osób. W okresach, gdy jesteśmy na nie szczególnie narażeni, warto otoczyć skórę szczególną troską i stosować ujędrniające kremy na rozstępy, bowiem w przypadku rozstępów, jak i wielu innych defektów czy chorób, znacznie łatwiej im zapobiegać, niż usuwać.
FRASHE
UJĘDRNIJ MAŁY BIUST Z UŻYCIEM SERUM Z BOGATYM SKŁADEM KUP TERAZ
FAQ
1. Jak długo należy stosować krem na rozstępy, aby nastąpiła poprawa?
Jak najdłużej, skóra potrzebuje czasu na zregenerowanie się. Efekty powinny pojawić się po około 3-4 tygodniach systematycznej pielęgnacji, pod warunkiem, że wybraliśmy produkt dobrej jakości i systematycznie aplikujemy go na skórę. Należy kierować się składem kremu na rozstępy i najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, np. ujędrniający krem do biustu Frashe ze składnikami aktywnie działającymi.
2. Czy rozstępy na piersiach pojawiają się tylko w ciąży?
Nie. Na rozstępy na piersiach narażone są oprócz kobiet w ciąży również nastolatki oraz osoby nagle przybierające na wadze.
3. Czy można na zawsze i całkowicie pozbyć się rozstępów, gdy te stały się perłowobiałe?
Będzie to bardzo trudne. Przy pomocy kremów usuniemy jedynie świeże, czerwone lub sinoczerwone rozstępy. Gdy te zbledną usuniemy je jedynie przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych.
Bibliografia:
1. Jabłońska S., Majewski S.: Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową. PZWL, Warszawa 2006
2. Bataille V., Snieder H., MacGregor A.J., Sasieni P., Spector T.D.: The influence of genetic and environmental factors in the pathogenesis of acne: a twin study of acne in women. J Invest Dermatol 2002
3. Thiboutot D.M., Strauss J.S.: Diet and acne revisited. Arch Dermatol 2002
4. Bergler-Czop B., Brzezińska-Wcisło L.: Odmienności kliniczne i leczenie trądziku zwykłego u dorosłych kobiet – badanie pilotażowe. Post Dermatol Alergol 2006
5. Du Vivier A.: Ciąża i choroby skóry spotykane u kobiet. [w:] Atlas dermatologii klinicznej. S. Majewski (red.) Urban i Partner, Wrocław 2005